Mókusélet éppen békésen szabályos előzésbe kezdett, amikor egy Ducato sofőrje kisebbrendűségi komplexusától, vagy ki tudja mitől vezérelve úgy döntött, nem hagyja annyiban, hogy őt csak úgy egyszerűen lehagyja valaki. Posztolónk meg már csak annyit kérdez, mi a fene történik kis hazánkban?
Csütörtök délelőtt autózunk nagy nyugodtan az M3-ason kifelé. Én voltam az utas, de végig szemmel tartom a forgalmat-tudom hülye szokás, de ez van.
A kép illusztráció
Autók elvétve(szerencsére ennek még lesz jelentősége), jobb oldali sávban haladunk egyszer csak utolérünk egy kamiont. Tükörbe benéz 1 szem ducato jön kb.100 méterre, index ki, hogy kikerüljük. Erre a ducato kb.160-ra gyorsít, hogy mindenképp utolérjen minket és már messziről villog. A párom nyugodt ember index jobbra, hogy visszamegyünk, amint kikerültük, ekkor jártunk kb. a kamion felénél. Amint befejeztük az előzést, vissza a sávunkba és haladunk tovább. Ducato elénk kerül és az autópálya kellős közepén, ahol csak 3-an voltunk kb. 30-ra lassítva beletapos a fékbe. Az ütő megállt bennünk!
A kamionos mikor észlelte, hogy ez a barom büntet- nem is értjük, hogy miért- padlófék csikorognak a kerekek, de látta, hogy megállni már nem tud, elrántotta a kormány a belső sáv felé ahol szerencsére nem jött senki. Ducatos ezek után kihajtott a leálló sávba, mellénk jött és több száz méteren keresztül felénk nézve habzó szájjal üvöltötte, hogy "Vigyázzá baz..eg vigyázzá! És közben a kezével fenyegetett. Ekkor ment le az adrenalin szintem annyira, hogy előkaptam a telefonom és csináltam egy fényképet a távolodó autóról. Rendszám: JAV-851.
Döbbenten álltunk az esemény előtt. Meghalhattunk volna, ha a kamionos nem tudja elrántani a kormányt... és miért? Azért mert be mertünk menni egy autó elé, nem kényszerítve őt sem fékezésre sem sávváltásra, csak azért mert ő úgy gondolja.
Arra már gondolni sem merek, hogy ne adj isten a leálló sávban valaki áll, mert mondjuk kereket cserél...simán ledarálta volna, mert előre nem nézett!
Emberek! Mi a fene történik ebben az országban???? Miért gondolja mindenki azt, hogy az ő dolga fontosabb annyira, hogy a másikat el kell taposni, simán lehet veszélyeztetni nem számít!! Mindenkit várnak otthon, miért jutottunk el idáig?
Néha azt gondolom, hogy ezek az emberek a munkahelyükön le vannak alázva, a családi életük nincs rendben és az utakon élik ki az összes frusztrációjukat......és már látom a commetek között azt, aki le fogja írni, hogy miért nem vártuk meg, míg elment mellettünk és akkor előztük a kamiont-neki üzenem, hogy azért, mert még messze volt mikor előzni kezdtünk és DIREKT gyorsított ránk, keresve a helyzetet.
Az utolsó 100 komment: