Volt már hasonló történetünk nemrég, bár ott a tilosban parkolás ténye is erősen vitatható volt. Lato333 felesége ugyan valóban rossz helyen hagyta az autójukat, most mégis minden eszközt bevetve küzdenek az aránytalanul nagy és valószínűleg egyben alkotmányellenes bírság ellen.
Mint érintett fél már nagy tapasztalatot szerzetem a mozgássérült parkolási büntetés ügyintézésben. Feleségem az új rendelet megjelenését követő napon az utcánkba, ahol már 20 éve lakunk, nem vett észre egy mozgássérült táblát és ott hagyta a kocsit. Másnap mikor észrevettem, hogy hová állt már 89.000.- Ft-os büntetési csekk volt rajta (2 napra).
- szóban reklamáltunk, hogy a tábla, nehezen látható, nem a fasor és az úttest, hanem a fasor és a járda között volt elhelyezve (biztos a gyalogosoknak szólt) ez nem hatotta meg a Centrumot Kft-t.
- a büntetési tétel túlzott mértéke miatt levelet írtam az ombutsmannak, aki jóindulatáról tájékoztatott és megirta, hogy bevonja vizsgálatának tárgyába.
- megtudtam, hogy az Autóklubb 488-31-00/225. számon az Alkotmánybíróságra beadványt adott a rendelet több pontjának megsemmisítése miatt.
- írásban fellebbeztünk a Centrumnál, semmi eredmény.
- írásban fellebbeztünk a rendelet alkotójánál a Fővárosi Önkormányzat Főjegyzőjénél, erre jött egy tájékoztató jellegü válasz, emiatt ismételt fellebbezést adtunk be kérve az ügy érdemi elbírálását.
- közben az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek minősítette a rendeletet, az erre vonatkozó pontot is, de nem semmisítette meg, csak a két-három konkrét ügyben,
- közben jogász, ügyvédi tanácsokra a következőket kaptuk:
- egy cselekmény miatt nem lehet 2-szeres büntetés. (Ezt a legutóbbi fellebbezésünkkor a Centrum már akceptálta.)
- ha bírósági szakaszba kerül az ügy, mert a Centrum által megbízott ügyvéd nem tehet mást, mint a megbízóját képviselje, kérhetjük a bírót, hogy kérjen utólagos normakontrollt az Alkotmánybíróságon az esetre, illetve ha ez nem müködik, élhetünk alkotmányjogi panasszal és kérhetjuk az alkalmazási tilamat. Illetve a meglévő helyszini fényképinkkel bízonyithatjuk, hogy a tábla rosszul volt látható. Ez ügyben kiderült, hogy a Fővárosi önkormányzatnak nincs érvényes rendelete, szabályzata a közlekedési táblák kihelyezéséről, ezek láthatósági követelményeiről.
Ügyvéd ismerősöm felhívta a figyelmemet, hogy bár a Fővárosi Önkormányzat alkotmányellenesen járt el a rendelet megalkotásánál, jogosult volt ilyen rendeletet alkotni.
Most várjuk, hogy a Főjegyző úr elbírálja-e a fellebbezésünket, vagy jön a bírósági szakasz.
Az utolsó 100 komment: