Ismét egy olyan témához érkeztünk, ami nagy vitákra adhat okot, hiszen Gáborban is ott a gyanú, hogy az általa támasztott két verzión túl egy harmadik lehet a helyes megoldás. Kinek van igaza és miért?
Legelőször Budapesten a Nádasdy és a Vas Gereben utca kereszteződésében találkoztam az alábbi dilemmával, majd pár év múlva szintén Budapesten az Amerikai út és a Korong utca csomópontjában. A kereszteződés egy kétirányú védett út, és egy osztott pályás utca találkozása.
Az osztott pályás, bár jóval szélesebb, alá van rendelve a keresztező út forgalmának. Az eset pontosan így esett meg: Az A jelű és a T jelű autó pontosan egyszerre érkezett az útkereszteződésbe. Zölddel jelölve. Mindkettő meggyőződött arról, hogy az Amerikai úton nem jön senki, és megkezdték a továbbhaladást. Az A jelű balra, A T jelű egyenesen. Mivel a T egy tanuló autó volt, sokkal lassabban indult neki, az A jelű pedig rutinosan, lendületesen, de az biztos, hogy teljesen egyszerre kezdték meg a manővert. A sárgával jelölt állapotban találkoztak. Szerencsére nem lett ütközés belőle, mert az A jelű végül megállt.
Végig gondolva az estet, hogy kinek mi járhatott a fejében. A T-nek nyilvánvalóan az, hogy egyenesen megy, a másik kanyarodik, tehát a T-nek (neki) van elsőbbsége.
Az A-nak pedig, hogy bekanyarodott egy védett útra, elindult rajta, a T pedig elsőbbségadás tábla felől lassan araszol elé, tehát már védve van, és A-nak (neki) van elsőbbsége.
Megmértem az osztott pálya szélességét (8 méter) Mit gondoltok, melyik gondolatmenet a helyes? Esetleg más megközelítése a helyzetnek?
Az utolsó 100 komment: