Vezda László, a zsarucar.hu autóvadásza nemrégiben megkérdezett, hogy nincs-e kedvünk indítani egy kis posztsorozatot, amiben röviden és lényegretörően tesz egy-egy javaslatot arra, hogy mire érdemes odafigyelnünk, ha nem szeretnénk autónkat az autótolvajok számára könnyen levadászható prédaként felkínálni. Természetesen élünk a lehetőséggel és nagyjából kéthetente kaptok egy-egy ilyen szösszenetet tőle. Az elsőre magam is tudok egy példát az ismerősi körömből, talán pont azért fordul elő, mert úgy gondoljuk, hogy ilyen biztos nincs. Pedig de.
Sokan elkövetik azt a hibát, hogy gépkocsijuk slusszkulcsát benne felejtik a kocsi gyújtáskapcsolójában, miközben a nyitott autót magára hagyják és pár méterre távolodnak tőle. Ilyen eset például az, mikor reggel kiállunk házunk udvaráról és kiszállunk, hogy becsukjuk a kertkaput.
Ha szeretett négykerekűnket már kiszemelte magának valamilyen bűnözői csoport, akkor bizony ez tökéletes pillanat arra, hogy a közelben várakozó rosszfiú kihasználva az alkalmat bepattanjon a gyakran járó motorral álló kocsiba, és elszeleljen azzal.
A tapasztalat az, hogy a tolvajok rettentően fürgék. Mire észbe kapunk, már esélyünk sincs, hogy bármit is tegyünk célja véghezvitele ellen. Sajnos arra is volt már példa, hogy aki időben észrevette, mit terveznek a kocsijával és meg akarta akadályozni a lopást, súlyos sérüléseket szenvedett, mert vagy a bűnöző püfölte el, vagy elsodorta a lopott kocsival.
Az sem jó, ha elkötik az autónkat, de az pláne nem, ha eközben mi is megsérülünk. Ezért a legcélszerűbb az, ha minden esetben, mikor kiszállunk a járműből, leállítjuk a motort, kivesszük a gyújtáskulcsot és magunknál tartjuk azt.
Ezzel csak egy-két másodpercet veszünk el az életünkből, viszont sok lehetséges bosszúságtól megkíméljük magunkat.
Az utolsó 100 komment: